9.1 Intrekking van het verzoek

Het kan zijn dat een verzoeker wil stoppen met de procedure. Dit heet een intrekking van het verzoek. Bijvoorbeeld omdat de partijen met de informatie uit het onderzoeksrapport het geschil samen hebben opgelost. Alleen de verzoeker kan de procedure stoppen.

9.2 Intrekken na zitting

Het is mogelijk om een zaak in te trekken nadat de zitting heeft plaatsgevonden maar de uitspraak nog niet is verzonden door de Huurcommissie. Dit kan gebeuren als beide partijen het eens zijn over de intrekking van de zaak. Enkel de verzoeker kan de zaak intrekken. Het is belangrijk dat de verzoeker aantoont dat de wederpartij akkoord gaat met deze intrekking. De Huurcommissie beoordeelt of de instemming van de wederpartij voldoende is onderbouwd.

9.3 Schriftelijk verzoek tot intrekking

De procedure stoppen kan alleen schriftelijk via MijnHuurcommissie of per post met een verzoek om de procedure te stoppen. Als het stopzetten van de procedure haast heeft, moet de verzoeker bellen naar het klantcontactcentrum van de Huurcommissie om door te geven de procedure te willen stoppen. Daarna moet de verzoeker zo snel mogelijk de schriftelijke bevestiging sturen.

9.4 Gevolgen van de intrekking

Wanneer een verzoek is ingetrokken, stopt de procedure en is het verzoek definitief beëindigd. Als de verzoeker later toch nog een uitspraak wil, kan hij een nieuw verzoek indienen, zolang de wettelijke termijn hiervoor nog niet is overschreden.

9.5 Gevolgen legesvoorschot

Meer informatie over de kosten staan in de legesnotitie van de Huurcommissie.

Volgende